דף הבית

 
 
 
 
דיני מסחר
 
 
עורך דין מיסוי נדלן בתל אביב

אם גם אתם זקוקים לייעוץ משפטי בנושא מיסוי נדלן בתל אביב, ולליווי פרויקטים בתחום הנדלן בעיר, חשוב ליצור קשר עם עורך דין מיסוי נדלן. עורך דין


פורסם: 2/21/2017

מאמר זה שייך לקטגוריית דיני מקרקעין

אם גם אתם זקוקים לייעוץ משפטי בנושא מיסוי נדלן בתל אביב, ולליווי פרויקטים בתחום הנדלן בעיר, חשוב ליצור קשר עם עורך דין מיסוי נדלן. עורך דין מיסוי נדלן מסייע בעיקר לסוחרי נדלן מקומיים, ולא ליזמי תמ"א 38 ודומיהם. תפקידו הוא לבחון מהם המיסים שעלולים להיות מושתים עליכם במידה ותקנו או תמכרו נכס כלשהו, תוך בחינה מדוקדקת כיצד ניתן לבטל את רוע הגזירה, או להקל בהוצאות שלה.

המיסים העיקריים במיסוי נדלן בהם יש לטפל
 
ראשית כל, זהו מס שבח. מס שבח הנו גזירה לכל דייר ודיירת במדינת ישראל. בשונה ממיסים אחרים במדינה, המתומחרים בשיטה מדורגת, כאן מדובר במס רגרסיבי: 25% המוטלים על כל אזרח במדינה המוכר את דירתו. אבל, ויש אבל גדול בסיפור, חלק גדול מהישראלים מקבל פטור ממס שבח. כיצד זה קורה? אם מדובר במכירת דירה ראשונה, ומרגע המכירה ועד השלמת הקנייה של הבית החדש אין למוכר כל בעלות על נכס אחר, אזי הוא זכאי לפטור ממס שבח. יצוין כי מס שבח עלול להיות מושת על מי שברשותו מספר דירות, אך גם אז ניתן לבטל את המס באמצעות קריטריונים שונים בהם יש לבדוק אם תעמדו.
 
מס נוסף עליו מתעקש המחוקק הוא מס הקנייה, אך בשונה ממס שבח זהו מס פרוגרסיבי, כלומר אחוזיו נקבעים על פי המדרג הכלכלי של בעל הבית. בעל בית שקנה דירה ראשונה לא צריך לשלם מס קנייה, אלא אם זו דירה בסדר גודל גדול – כדירה ראשונה. החל מהדירה השנייה שירכוש בעל הבית יהיה עליו לשלם מס קנייה, ואם מדובר בבעל בית שדירתו הראשונה היית ה גדולה עד כדי כך שהוא שילם עליה כבר אז מס קנייה, שיעורו של המס החדש יעלה עוד יותר.
 
כיצד עורך דין מיסוי נדלן בתל אביב מטפל בצמצום או ביטול מיסי הנדלן?
 
הוא בוחן את מצבו של הדייר ובודק האם הוא עומד בקריטריונים לביטול מס שבח, שהוא המס הכבד ביותר בנדלן, ולאחר מכן הוא בוחן האם הוא זכאי להיפטר גם ממס קנייה. השאיפה של כל עורך דין היא להשיג פטור ללקוחו, אך במידה והדבר מראש ידוע כבלתי ישים, יודיע עוה"ד ללקוחו ויתריע בפניו אם יש מה לעשות על מנת לצמצם את שיעור המס.
 
לקבלת הדרכה לרכישת דירות חדשות מקבלן היכנסו וקבלו פרטים.