דף הבית

 
 
 
 
דיני מסחר
 
 
עורך דין מיסוי נדלן במרכז

כאשר אתם עוסקים בנדלן בעת זו, טוב תעשו אם תשכרו את שירותיו של עורך דין, אשר ידאג לשפר את העסקאות שלכם, ולוודא שהן מתבצעות אך ורק לטובתכם. הנ

פורסם: 1/18/2017

מאמר זה שייך לקטגוריית דף הבית
כאשר אתם עוסקים בנדלן בעת זו, טוב תעשו אם תשכרו את שירותיו של עורך דין, אשר ידאג לשפר את העסקאות שלכם, ולוודא שהן מתבצעות אך ורק לטובתכם. הנדלן הישראלי אינו רק עניין של מוכר וקונה. הרשויות מנצלות עד תום כל עסקת נדל"ן שאי פעם תעשו, ויש להן את הכלים לגבות מיסים על העסקאות הללו. כאשר אתם מוכרים דירה, הן לא יהססו לגבות מכם מס שבח, בשיעור של 25% מערך הדירה לכלל, בעוד מס קנייה, שנגבה אם אתם קונים דירה, נגבה בשיעור מדורג. לרוכשי דירה ראשונה לרוב אין מס קנייה, אך לא כך הם פני הדברים למי שיש ברשותו 1+ דירה.
 
כיצד ניתן לקבל פטור חוקי ממס שבח?
 
את השאלה הזו שואלים לא פעם עורך דין מיסוי נדלן במרכז. התשובה לכך כרוכה בנסיבות מכירת הדירה. אם מכרת את הדירה היחידה שהייתה לך, והמרת אותה בדירה אחרת, כנראה שלא ייגבה ממך מס שבח. לעומת זאת, אם מדובר בעסקה שמטרתה היא לסחור בנדלן, כלומר יש לך עוד מבנים ודירות באחזקתך, משמע שזה הולך לעלות לך במס שבח. כמובן שזה לא הפרמטר היחיד, ועל מנת לקבל פטור ממס שבח ישנן דרכים נוספות שלא לשלם אותו. עורך דין מיסוי נדלן במרכז יערוב לכך שבסבירות גבוהה לא תצטרך לשלם מס שבח עת תמכור את הדירה.
 
כיצד ניתן לקבל פטור חוקי ממס קנייה?
 
שאלה זו פחות מעסיקה את הציבור גם משום שמס קנייה הוא משמעותית נמוך באחוזים ממש שבח, וגם משום שרוב הציבור בכלל לא משלם אותו, כי אין מס שבח על דירה ראשונה כמעט בכל מקרה של רכישה. מס קנייה מעסיק בעיקר את מי שיש לו יותר מדירה אחת, שכן אז מס הקנייה ההתחלתי הוא 5%, ובדירות גדולות עלול להאמיר אף למעלה מכך.
 
היטלי השבחה והדרך להיפטר מהם
 
מסים שנגבו אם שמאי הוכיח שייקור הדירה לא נבע רק מהעלאת ערך הקרקע, אלא מכך שאתה השקעת והשבחת את הדירה, ואז המחוקק ידרוש מיסי השבחה. ניתן להיפטר מהם על ידי עורך דין מיסוי נדלן במרכז שיוכיח כי זו לא הסיבה העיקרית לייקור, וגם אם כן, מדובר על אחוזים זניחים ביחס לעיקר.